CONTENT MARKETING

content marketing

Dlaczego warto?

  • zwiększenie świadomości marki
  • wsparcie dla pozycjonowania domeny
  • budowanie relacji z potencjalnymi Klientami
Czym jest Content Marketing?

W dzisiejszych czasach samo posiadanie strony internetowej to za mało, aby zwrócić uwagę odbiorców i wyróżnić się na tle konkurencji. Najnowsze, coraz bardziej skomplikowane algorytmy wyszukiwarek promują unikalne i atrakcyjne dla odbiorców treści. Na znaczeniu zyskuje nowy rodzaj reklamy – Content Marketing, czyli marketing treści. Autorskie artykuły tematyczne, infografiki czy materiały wideo to świetny sposób na zwrócenie uwagi na swoją markę.

Dlaczego Content Marketing jest skuteczny?

Celem Content Marketingu jest przyciąganie nowych oraz utrzymanie dotychczasowych odbiorców poprzez tworzenie i rozpowszechnianie wysokiej jakości treści, która będzie dla nich przydatna i atrakcyjna. Ten rodzaj marketingu bazuje na budowaniu długotrwałych relacji z odbiorcą poprzez interakcję i zaangażowanie obydwu stron. Dostarczanie wartościowych treści sprzyja kreowaniu wizerunku eksperta w swojej branży, co z kolei przekłada się na wiarygodność wśród odbiorców i wzrost prestiżu marki.

Korzyści

Promocja poprzez Content Marketing pozwala firmie nie tylko zaprezentować się jako profesjonalista znający odpowiedź na konkretny problem, ale też jako marka, która rozumie potrzeby swoich klientów. Korzyści marketingu treści to ponadto:

  • ZWIĘKSZANIE ŚWIADOMOŚCI MARKI
  • WSPARCIE DLA POZYCJONOWANIA DOMENY
  • BUDOWANIE DŁUGOTRWAŁYCH RELACJI Z ODBIORCAMI POPRZEZ INTERAKCJE W SIECI

Co wyróżnia ofertę Business Sense?

Proponowane przez nas działania Content Marketingowe to unikalna oferta na rynku. Wykonujemy szeroki wachlarz usług z zakresu marketingu treści: wysokiej jakości treści tekstowe, graficzne i multimedialne, m.in. unikalne teksty i artykuły tematyczne, wizytówki i profile społecznościowe, a także dedykowane grafiki, serwisy i materiały wideo. Dzięki stałemu kontaktowi i cyklicznemu raportowaniu klient ma kontrolę nad postępem prac oraz ostatecznym kształtem zamówionych materiałów.

Content Marketing

Współczesna reklama daleka jest od uciekania się do perswazji i manipulacji w celu przekonania potencjalnego klienta do zakupu. Bezlitosne „pranie mózgów” ustąpiło miejsca treści. Treści, która ma być unikalna, interesująca i wartościowa dla odbiorcy. I na tym właśnie – w dużym skrócie – polega Content Marketing.

Marketing treści, czyli co i jak to działa?

Koncepcja Content Marketingu opiera się na idei przyciągania nowych i utrzymywania dotychczasowych odbiorców poprzez tworzenie i upublicznianie wartościowych treści. Publikacja treści zgodnych z założeniami marketingu treści – a więc atrakcyjnych i przydatnych dla odbiorcy – oraz zachęcanie odbiorców do podejmowania dialogu buduje między nadawcą (firmą) a odbiorcą (potencjalnym klientem) relację opartą na obustronnym zaangażowaniu. Ponadto dostarczanie wartościowych treści sprzyja kreowaniu wizerunku eksperta, co z kolei przekłada się na wzrost wiarygodności i prestiżu marki.

Dlaczego warto zrezygnować z manipulacji na rzecz informacji?

Firmy, które już wykorzystują zasady Content Marketingu w swoich przekazach reklamowych są postrzegane jako profesjonalne i rzetelne. Często klienci automatycznie przypisują im cechy ekspercie i to właśnie w ich ofercie poszukują rozwiązań dla swoich potrzeb. Te marki są również postrzegane jako „bliższe” lub „bardziej ludzkie”, gdyż nie tylko znają i rozumieją potrzeby swoich klientów, ale też się z nimi utożsamiają. To buduje swoistą więź między marką a lojalnym klientem, który nie będzie szukał „lepszych” propozycji w ofercie konkurentów.

Content Marketing w Agencji Business Sense – sprawdź nas!

Dla naszych Klientów przygotowaliśmy unikalną ofertę profesjonalnych działań marketingowych. Nasza oferta obejmuje m.in.:

  • redagowanie unikalnych treści i artykułów tematycznych,
  • opracowywanie unikalnych treści graficznych i multimedialnych,
  • tworzenie i prowadzenie profili w mediach społecznościowych,
  • tworzenie serwisów internetowych,

oraz wszelkie inne działania zmierzające do dostarczania odbiorcom jak najbardziej wartościowych i atrakcyjnych treści.